Omega 3-6-9 dla idealnie nawilżonej i mocnej skóry!

O młodym wyglądzie i dobrej kondycji skóry decyduje przede wszystkim jej odpowiednie nawilżenie. Dzięki temu pozostaje gładka, elastyczna i napięta. Niestety, każda skóra w pewnych warunkach może ulec okresowemu przesuszeniu, np. pod wpływem czynników zewnętrznych, wskutek przebywania w ogrzewanym pomieszczeniu czy nieodpowiedniej pielęgnacji, a nawet – problem na czasie! – noszenia maseczek ochronnych przez kilka godzin w ciągu dnia. Suchość skóry jest też typowa dla schorzeń dermatologicznych, związanych z naruszeniem bariery hydrolipidowej, np. atopowego zapalenia skóry. Jak jej zapobiegać?

 

Nawilżanie – od środka!

Nie nawilżysz skóry, polewając ją wodą:-) Nieznaczne zwiększenie wilgoci w wierzchnich warstwach naskórka jest obserwowane po długiej kąpieli, ale nie ma ono znaczenia dla równowagi hydrolipidowej skóry, a wręcz przeciwnie – może ją zaburzać. Gdy bowiem wyjdziesz z wanny i szybko nie wytrzesz ciała ręcznikiem, wilgoć wyparuje i wysuszy skórę! Woda w naskórku pochodzi ze skóry właściwej – przenika ze środka na powierzchnię na zasadzie różnicy stężeń osmotycznych, skąd w ciągły sposób odparowuje z szybkością zależną od warunków zewnętrznych i sprawności działania skórnych mechanizmów hamujących parowanie. W nawilżaniu tak naprawdę chodzi więc o pochłanianie wilgoci i „zamykanie” jej w skórze. Bardzo ważne jest wzmacnianie bariery hydrolipidowej skóry zbudowanej z „cegiełek” (komórek skóry) spojonych „cementem” w postaci lipidów (głównie ceramidów), które nie pozwalają na ucieczkę wilgoci. Dobrze funkcjonująca bariera chroni też skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i podrażnieniami. Co mają z tym wspólnego zdrowe kwasy tłuszczowe Omega?

 

Wpływ kwasów Omega na skórę

Do tzw. zdrowych kwasów tłuszczowych należą:

 • Kwasy tłuszczowe Omega 3 i 6 – są to wielonienasycone kwasy tłuszczowe, które stanowią podstawowy, niezbędny materiał budulcowy i energetyczny organizmu – dlatego nazywa się je niezbędnymi kwasami tłuszczowymi (NNKT). Nie są przez nas produkowane i muszą być dostarczane do organizmu wraz z pożywieniem. Kwasy te pomagają uzupełnić niedobory lipidów w naskórku, wzmacniając barierę ochronną skóry i zapobiegając przesuszeniu. Są zawarte w olejach roślinnych, rybach morskich, orzechach i nasionach.
 • Kwasy Omega 9 – to kwasy jednonienasycone, które nasz organizm jest w stanie sam wyprodukować. Mówi się czasami, że są zaliczane do NNKT warunkowo, ponieważ ich prawidłowa synteza w organizmie jest zależna od dostatecznej ilości kwasów Omega 3 i 6. Do kwasów Omega 9 należy przede wszystkim kwas oleinowy – bogaty w naturalną witaminę E o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym, naturalnie występujący w oliwie z oliwek, migdałach, awokado, orzechach i siemieniu lnianym.

 

Jak je suplementować?

Można powiedzieć, że nawilżanie skóry od środka jest tak samo ważne jak codzienne stosowanie kremu o takim działaniu. Warto trzymać dietę bogatą w oleje roślinne, tłuste ryby, orzechy, nasiona i awokado – wtedy cały organizm funkcjonuje lepiej, a skóra jest elastyczna, miękka i bardziej odporna na wpływ czynników zewnętrznych. Trzeba jednak pamiętać – i coraz częściej się o tym mówi – że skuteczność kwasów Omega jest zależna od proporcji, w jakich są dostarczane. Prawidłowa proporcja Omega 6 do Omega 3 powinna wynosić między 2:1: a 5:1, tymczasem współczesna dieta dostarcza nam dużo więcej kwasów Omega 6 – w proporcji nawet 20:1 w stosunku do Omega 3. Jest to bardzo niekorzystne, ponieważ nadmiar Omega 6 prowadzi do powstawania związków prozapalnych w organizmie. Dlatego naprawdę warto suplementować się odpowiednio skomponowanymi kompleksami Omega, aby mieć pewność, że sobie pomagamy, a nie szkodzimy (choć mamy poczucie, że trzymamy „zdrową dietę”).

 

Omega 3-6-9 prosto z natury!

Nasz wyjątkowy preparat z kwasami Omega zawiera w 100% czysty olej pozyskiwany z nasion rośliny Sacha Inchi, nazywanej skarbem Inków. Dlaczego wybraliśmy właśnie ją? Ponieważ swoje cudowne właściwości zawdzięcza wysokiej zawartości zdrowych kwasów tłuszczowych w idealnych proporcjach oraz witaminy E będącej silnym antyoksydantem. Olej ten jest wyjątkowo trwały i stabilny (nie wymaga stosowania dodatków przeciwutleniających). Regularnie stosowany jako nutrikosmetyk:

 • nawilża i zmiękcza skórę,
 • wygładza powierzchnię skóry, wyrównuje strukturę naskórka,
 • wzmacnia barierę hydrolipidową, zapobiegając podrażnieniom i stanom zapalnym,
 • chroni skórę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i przesuszeniem,
 • działa antyoksydacyjnie,
 • wspomaga procesy gojenia się skóry, działa naprawczo i regenerująco,
 • rozświetla, nadaje skórze wypoczęty wygląd.

Wystarczy zażywać 2 kapsułki dziennie (przynajmniej przez miesiąc), aby docenić jego pielęgnacyjne działanie na skórę! W każdej z nich znajduje się 1 g oleju Sacha Inchi, a w nim:

 • 490 mg kwasów Omega 3
 • 390 mg kwasów Omega 6
 • 90 mg kwasów Omega 9

Polecamy!

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy za zainteresowanie i podzielenie się opinią