Pożegnaj oporny tłuszczyk

Próbujesz zrzucić zbędne kilogramy i masz z tym problem – mimo diety i wysiłku fizycznego? To znak, że potrzebujesz aktywatora „fat burningu”. Nasze ciało jest bowiem zaprogramowane do magazynowania tkanki tłuszczowej w określonych miejscach – i czasami trzeba je zastymulować, aby zrzuciło oporny tłuszczyk z miejsc, na których ci szczególnie zależy.

 

Ludzkie ciało potrzebuje tkanki tłuszczowej. Nie tylko stanowi ona warstwę ochronną, ale też decyduje o młodym wyglądzie skóry – wraz z wiekiem tracimy tzw. podściółkę tłuszczową, zwłaszcza na twarzy, wskutek czego jędrne i pełne w młodości tkanki – tracąc tę podporę – zapadają się. Gdy się intensywnie odchudzamy, najpierw ubywa tłuszczyku właśnie na twarzy, a także na piersiach i w okolicach intymnych, co może skutkować nasileniem różnych kobiecych dolegliwości. Nie zawsze więc utrata tkanki tłuszczowej jest pożądana. Z drugiej strony każdy z nas ma swoje własne miejsca „oporne” na odchudzanie, u kobiet to zwykle brzuch, pośladki, uda, tzw. bryczesy. Gdy chudniemy, to właśnie one często nie chcą się skurczyć mimo wysiłków albo proces ten zachodzi bardzo wolno i na samym końcu.

 

Niebezpieczne związki tłuszczu z cukrem

Procesem, który w największym stopniu decyduje o gromadzeniu w naszym ciele tzw. tłuszczu zapasowego (często „nadprogramowego”), jest przemiana nadmiaru cukrów w tłuszcz. Glukoza (najważniejszy cukier prosty) jest źródłem energii dla naszego organizmu. Gdy jej brakuje, organizm zaczyna czerpać energię z ketonów, powstających w wyniku rozpadu tłuszczu w procesie ketozy – na tym właśnie polega tzw. dieta ketogeniczna, która powinna być stosowana wyłącznie pod kontrolą lekarza w leczeniu konkretnych chorób, a nie jako sposób na odchudzanie. Organizm zdrowej osoby potrzebuje do energii glukozy – jeśli jest jej za dużo, przekształca ją w glikogen – cukier złożony. W normalnych warunkach jest on magazynowany przede wszystkim w wątrobie – jako magazyn zapasowy do pozyskiwania energii. Jednak gdy glikogenu jest za dużo (bo spożywamy za dużo cukru i słodyczy), ulega on przekształceniu w kwasy tłuszczowe, a my tyjemy i odkładamy coraz więcej tkanki tłuszczowej, w dodatku trudnej do zrzucenia.

 

Spalanie tkanki tłuszczowej

Tłuszcz gromadzony jest w komórkach tłuszczowych (adipocytach) w postaci trójglicerydów. Liczba komórek tłuszczowych rośnie w okresie od urodzenia do wieku dojrzewania – potem jest już stała. Gdy tyjesz, zwiększa się więc ich objętość, a nie ilość. Tzw. oporny tłuszczyk jest też uwarunkowany obecnością receptorów: alfa (odpowiadających za gromadzenie się tłuszczu) i beta (odpowiedzialnych za ich spalanie), które są nierównomiernie rozłożone. Mężczyźni zwykle tyją w brzuchu, u kobiet tłuszczyk gromadzi się na udach i pośladkach bądź na biuście, plecach i ramionach. Co się dzieje z tkanką tłuszczową podczas spalania? Nie dochodzi do niego w samych adipocytach – tłuszcz jest z nich uwalniany za pomocą procesów enzymatycznych do krwioobiegu, w formie wolnych kwasów tłuszczowych, które są następnie za pośrednictwem krwi transportowane do tkanek potrzebujących energii, np. do mięśni. Gdy komórka tłuszczowa uwalnia tłuszcz, kurczy się – co obserwujesz jako chudnięcie. Co ciekawe, proces spalania tkanki tłuszczowej zachodzi też w czasie spoczynku, np. gdy śpisz, bo wtedy twój organizm musi zużywać energię. Zwykle 8-godzinny sen oznacza wydatek energetyczny rzędu ok. 600 kcal, który jest pokrywany ze spalania glikogenu i tkanki tłuszczowej – pod warunkiem jednak, że ostatni posiłek nie był tuż przed snem! Proces ten można wspomóc odpowiednim wysiłkiem fizycznym, zabiegami (np. masażami, endermologią) – ukierunkowanymi głównie na tłuszczyk oporny na dietę i ćwiczenia fizyczne, a także suplementacją. Celem tych wszystkich działań jest:

 • pobudzenie procesu uwalniania tłuszczu z adipocytów w procesie lipolizy (przy jednoczesnym ograniczeniu jego odkładania w procesie lipogenezy),
 • przyspieszenie metabolizmu, aby pobudzić spalanie wolnych kwasów tłuszczowych – na potrzeby energetyczne organizmu,
 • regulacja poziomu cukru, aby nie dopuszczać do magazynowania jego nadmiaru w postaci tkanki tłuszczowej – tutaj szczególnie przydatna jest suplementacja oraz odpowiednio prowadzona dieta.

Tylko wtedy możesz mieć pewność, że podczas odchudzania organizm nie będzie np. spalał mięśni zamiast tłuszczu, a Ty będziesz cieszyć się wymarzoną wagą na dłużej. Aby Ci w tym pomóc, specjaliści D-LAB przygotowali specjalnie opracowany Program spalania tkanki tłuszczowej.  

spalanie tkanki tłuszczowej

 

3-etapowy program spalania tkanki tłuszczowej

To bardzo wydajny i kompleksowy program odchudzający, zapewniający szybką i trwałą utratę wagi. Program obejmuje trzy produkty w cenie 338 zł za 28 dni kuracji

 

Aktywator Metabolizmu – stymuluje produkcję energii komórkowej i zwiększa metabolizm, pozwalając spalić więcej cukru i tłuszczu, zwiększając produkcję energii spoczynkowej w organizmie. Zawiera m.in.:

 • Witaminy z grupy B – niezbędne do pozyskiwania energii z żywności i tworzenia energii komórkowej.
 • Wyciąg z kofeiny – przyczynia się do rozpadu tłuszczu.
 • Orzech Kola – aktywuje spalanie tkanki tłuszczowej i sprzyja utracie wagi.
 • Żeń-szeń – reguluje poziom cukru we krwi, zwiększa sprawność fizyczną.
 • Tauryna – pomaga w walce ze zmęczeniem, dodaje energii.
 • Silne przeciwutleniacze – m.in. koenzym Q10, witamina C, wyciąg z zielonej herbaty.

 

Kompleks aktywnej energii – nie tylko wspomaga spalanie tłuszczu i reguluje poziom cukru, ale też zwiększa wydolność fizyczną i psychiczną, poprawia samopoczucie i witalność. Zawiera m.in.”

 • Ekstrakt z orzecha Kola – pomaga kontrolować wagę i spalanie tkanki tłuszczowej.
 • Naturalnie bogaty w kofeinę ekstrakt z guarany – wspomaga metabolizm tłuszczów.
 • Pyłek kwiatowy – to jedyny środek spożywczy zawierający 20 aminokwasów niezbędnych dla prawidłowego organizmu, kwasy tłuszczowe, polifenole, minerały i pierwiastki śladowe: chrom, mangan, cynk i selen; pomaga regulować poziom lipidów we krwi, zwiększa witalność.
 • Chrom – reguluje metabolizm białek, lipidów i węglowodanów oraz poziom cukru we krwi.
 • Wyciąg z hibiskusa – zmniejsza zmęczenie, dodaje energii, poprawia samopoczucie.
 • Ekstrakt z syberyjskiego żeń-szenia – zwiększa wydajność poznawczą.

 

Detoks wyszczuplający – to oczyszczający koncentrat do fitoterapii, który aktywuje i oczyszcza układ pokarmowy, aby przyspieszyć proces odchudzania. Zmniejsza też

zapotrzebowanie na spożycie kalorii, przyspiesza spalanie. Zawiera m.in.:

 • Ekstrakt z pieczarek dwuzarodnikowych, uprawianych na glebach niealkalicznych o bardzo wysokiej zawartości polisacharydów – to prawdziwa fizyczna i elektrostatyczna „pułapka” na tłuszcze, które spożywamy.
 • Kurkuma – zapobiega gromadzeniu się tłuszczów i ułatwia ich usuwanie przez wątrobę.
 • Inulina z cykorii – dzięki właściwościom prebiotycznym, zapewnia prawidłowe funkcjonowanie flory jelitowej w celu poprawy trawienia.
 • Morszczyn – zmniejsza apetyt, pomaga walczyć z podjadaniem.
 • Chrom – pomaga utrzymać właściwy poziom cukru we krwi i pobudza metabolizm makroskładników odżywczych.
 • Zielona herbata, bogata w antyoksydacyjne polifenole – głęboko oczyszcza organizm.
 • Karczoch – pobudza odchudzanie, pomaga w trawieniu i przyczynia się do funkcji wydalania moczu.
 • Sole termiczne Vichy – regulują równowagę kwasowo-zasadową.

 

Codziennie stosujesz po 2 kapsułki każdego preparatu (w sumie 6 dziennie, może być jednocześnie – najlepiej rano, gdy narządy trawienne są najbardziej aktywne).  Badania przeprowadzone na grupie 46 osób wykazały jego skuteczność:

 • 85% zauważyło smuklejszą sylwetkę,
 • 85% potwierdziło, że program pomógł im pozbyć się „opornego” tłuszczyku,
 • 84% jest zadowolone z efektów stosowania naszego.

 

Sprawdź go na sobie i na swoim „opornym” tłuszczyku!

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy za zainteresowanie i podzielenie się opinią