"Słodkie" starzenie się skóry, czyli jak zahamować glikację białek?

Cukier to „cichy zabójca” naszego zdrowia. Ale nie tylko! Jego nadmiar powoduje też szybsze starzenie się skóry – i warto o tym pamiętać, gdy po raz kolejny sięgasz po czekoladę. A jeśli… nie możesz się oprzeć i nie jesteś w stanie całkowicie wyeliminować cukru ze swojej diety, zaprzyjaźnij się z naszym wyjątkowym produktem D-GLYC, który hamuje glikację (inaczej: karmelizację) białek, będącą jedną z głównych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry.  

 

AGE i anti-aging

Nadmiar cukru produkuje wzmożoną produkcję zaawansowanych produktów końcowych glikacji – tzw. AGE (od ang. advanced glycation end), które nie bez powodu kojarzą się z szybszym starzeniem się organizmu. Proces ten przebiega kilkuetapowo i bez udziału enzymów – AGE możemy wyprodukować sami bądź podczas przetwarzania żywności. Gdy spożywamy za dużo cukru, trzustka jest obciążona, a we krwi pojawia się podwyższony poziom glukozy – produkujemy wtedy więcej cząsteczek AGE, niż organizm jest w stanie wyeliminować w naturalnych procesach obronnych. Gromadzą się one w naszych tkankach, prowadząc do rozwoju przewlekłych schorzeń, takich jak cukrzyca, choroby serca i naczyń krwionośnych (np. miażdżyca, nadciśnienie), choroby oczu, upośledzają też funkcjonowanie układu odpornościowego oraz komórek mózgowych i nerwowych. Kiedy wysoki poziom cukru we krwi utrzymuje się zbyt długo, białka i lipidy są pokrywane jego cząsteczkami – to właśnie ta niesławna „karmelizacja”. W efekcie na przykład „zły” cholesterol LDL zaczyna tworzyć groźne dla zdrowia blaszki miażdżycowe. Cukier może też wpływać negatywnie na hemoglobinę, widać to w teście HgbA1C (tzw. hemoglobina glikolowa – jej poziom powinien być mniejszy niż 5%, co oznacza utrzymanie poziomu cukru we krwi na poziomie ok. 90 mg/dl). AGE mają też niszczycielski wpływ na kolagen i elastynę – białka podporowe odpowiedzialne za młodość i jędrność skóry. Ponadto przyczyniają się do stresu oksydacyjnego i nasilają stany zapalne skóry (co skutkuje np. egzemą i podrażnieniami bądź jeszcze większymi problemami z trądzikiem).

 

Gdzie znajdziesz AGE?

Nie tylko w cukrze jako takim, ale też w daniach wysoko przetworzonych, przede wszystkim smażonych i grillowanych – przygotowywanie posiłków bez użycia wody powoduje bowiem, że cukry występujące w żywności wiążą się z białkami bądź tłuszczami tworząc AGE. Nadmierna ilość węglowodanów prostych w organizmie (w postaci glukozy we krwi) wiąże się z białkami i powoduje glikację. Warto też pamiętać, że niektóre rodzaje cukrów, np. naprawdę bardzo groźna dla zdrowia i urody fruktoza, w dużo większym stopniu odpowiadają za glikację białek. Dlatego chcąc zachować młodość skóry:

 • zminimalizuj ilość cukrów (zwłaszcza syropu glukozowo-fruktozowego i fruktozy) dostarczanych z pożywienia i napojów,
 • unikaj słodkich bułeczek i ciastek, które zawierają nie tylko dużo cukru, ale też tłuszczu – to „zabójcza” kombinacja,
 • przyrządzaj mięso w niskich temperaturach, unikaj jego smażenia i grillowania – lepiej dusić je w wodzie bądź gotować na parze,
 • jeśli już musisz coś usmażyć, zrób to na mniejszym ogniu z niewielką ilością wody, aby ograniczyć powstawanie AGE,
 • unikaj żywności przetworzonej, która zawiera dużo cukru, karmelu, konserwantów, polepszaczy smaku i koloru,
 • unikaj ciemnych napojów i pieczywa barwionego karmelem (ono często „udaje” zdrowsze pieczywo pełnoziarniste,
 • unikaj potraw smażonych w wysokiej temperaturze do uzyskania złotego koloru, np. frytek, jajek na sadzono, mięsa,
 • wprowadź suplementy, które obniżają poziom cukru we krwi i przeciwdziałają procesowi glikacji – polecamy nasz wyjątkowy  D-GLYC o podwójnym działaniu.

 D-Glyc

Absolutnie cudowny  D-GLYC

Nasz suplement zawiera dwa aktywne składniki pochodzenia naturalnego przeciwdziałające karmelizacji białek:

 • L-karnozyna – jest to organiczny związek, który ludzki organizm naturalnie produkuje z dwóch aminokwasów: histydyny i beta-alaniny. Najwięcej karnozyny znajduje się w mięśniach, żołądku, nerkach, sercu i mózgu. Jej wytwarzanie słabnie niestety wraz z wiekiem. Głównym zadaniem L-karnozyny jest neutralizacja wolnych rodników, w tym bardzo agresywnego tlenu singletowego produkowanego przez smog w połączeniu ze światłem słonecznym, przeciwdziałanie glikacji białek, hamowanie peroksydacji lipidów. Wykazuje silne działanie ochronne i przeciwstarzeniowe.
 • Glycoxyl® – to roślinny składnik o działaniu podobnym do karcyniny, który chroni włókna tkanek poprzez naprawianie „skarmelizowanych” białek. Działa na nie, „uwalniając” je od cukrów, dzięki czemu białka odzyskują swoje prawidłowe funkcje i budowę. Skuteczność tego składnika została udowodniona klinicznie.

 

Dzięki temu połączeniu D-GLYC ma podwójne działanie:

 • hamuje glikację białek – zapobiega degradacji kolagenu i pomaga w utrzymaniu młodości skóry, zmniejsza ilość skarmelizowanych białek w organizmie i poziom cukru we krwi, co zostało potwierdzone badaniami,
 • wspomaga deglikację zniszczonych przez cukier białek – zmniejsza ilość AGE w skórze i pomaga białkom się odbudować.

 

Preparat przyjmuj raz dziennie (1 tabletka). Naturalna formuła zapewnia jego doskonałą bioprzyswajalność. Już po miesięcznej (optymalnie 2-miesięcznej) kuracji widoczne są efekty:

 • zmniejszenie szkodliwego wpływu cukru i glikacji na skórę,
 • redukcja zmarszczek,
 • pogrubienie i zagęszczenie skóry,
 • łagodzenie stanów zapalnych i podrażnień,
 • zmniejszenie obwodu brzucha,
 • spadek poziomu cukru we krwi,
 • niższy poziom cholesterolu.

 

Tę innowacyjną formę doustnej pielęgnacji skóry polecamy jako profilaktykę przeciwstarzeniową – szczególnie wszystkim osobom, które nie potrafią całkowicie zrezygnować z cukru w diecie (choć gorąco Was namawiamy do jego ograniczenia!).

Podziel się swoją opinią

Dziękujemy za zainteresowanie i podzielenie się opinią